KRALICE NA HANÉ

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel je farním kostelem kralické farnosti.

Pravidelné mše svaté v tomto kostele bývají v těchto dnech:

úterý17:00v zimním čase
18:00v letním čase
pátek18:00během školního roku je s účastí dětí z náboženství
sobota8:00celoročně bývá pro malou účast v kapli na faře
v červenci a srpnu se nekoná
neděle10:30pro děti je místo kázání připravena katecheze v boční kapli

V kostele se obvykle nekonají bohoslužby o všedních dnech v rozmezí 27.–30. prosince.

Hodová mše svatá se zpravidla slaví nejbližší neděli ke slavnosti Nanebevzetí Panny Marie (15. srpna) v 10:30.

Tento přehled je spíše informativního charakteru – aktuální rozpis bohoslužeb najdete v OHLÁŠKÁCH.

V zimním období (od začátku do konce zimního času) se mše, vyjma té nedělní, konají v kapli na faře. V případě konání mše na faře prosíme o včasný příchod, neboť během bohoslužby se fara zamyká. Pokud tedy dojdete později k zamčeným dveřím od fary, nevěšte hlavu – zaklepejte na druhé okno nalevo od vstupních dveří na faru, někdo vám jistě rád otevře.

Na nedělní katechezi jsou zvány všechny děti (zpravidla do 13 let). Katecheze se koná při nedělní mši svaté v boční kapli hned po evangeliu a končí před přinášením obětních darů. Kaple se nachází za levými dveřmi vedle presbytáře, stačí, když vaše dítě připojíte k proudu ostatních dětí, které tam po čtení z evangelia směřují.

Informace z historického hlediska budou v budoucnu doplněny.

Umístění

Kostel se nachází na náměstí městyse Kralice na Hané.